Články ze světa gastronomie
14.3.
2016

Kde se skvěle najíst v Lisabonu

Autor:   •   Rubriky: Články   •   Žádné komentáře

Svůj den v příjemně uvolněné metropoli zakončete skvělým menu. Poradíme kde.

Feitoria

feitoria

Špičková restaurace nabízí bar, ve kterém si před večeří můžete dopřát aperitiv, a moderně designovanou jídelnu. Šéfkuchař vaří kreativní, moderní kuchyni s důrazem na portugalskou tradici, vysoce kvalitní produkty a jedinečnou prezentaci. Odměnou je mu nejen neustále obsazená restaurace, ale také michelinská hvězda.

http://www.restaurantefeitoria.com/en/

Belcanto

belcanto

Za fasádami domů ve čtvrti Bairro Alto vás překvapí elegantní restaurace s klasickou a zároveň moderní atmosférou. Talentovaný šéfkuchař vás přesvědčí o svých znalostech, nápaditosti i vkusu. Restaurace Belcanto tak samozřejmě nemohla uniknout zájmu komisařů Michelin.

http://belcanto.pt

Eleven

eleven

Restaurace se nachází v samém srdci obchodní čtvrti s výhledem na město a je obklopena svěžími zahradami. Architektura budovy je moderní, minimalistická a organická, stejně jako kuchyně Joachima Koerpera. Dvě michelinské hvězdy jsou jasným doporučením.

http://www.restauranteleven.com

BA Wine Bar

BA Wine Bar je jedním z nejvyhledávanějších barů a restaurací v Bairro Alto s nabídkou více než 200 portugalských vín. Je to povinná zastávka v Lisabonu. Dopřejte si také typický finger food – uzenou šunku, pikantní klobásy, ostré sýry a k tomu čerstvě upečený chléb.