Články ze světa gastronomie
30.1.
2016

Valentinské menu v michelinských restauracích

Autor:   •   Rubriky: Články   •   Žádné komentáře

La Pergola, Řím

Nejromantičtější místo a nejlepší kuchyně? To je legendární restaurace s výhledem na historický Řím s bazilikou sv. Petra na dosah. Šéfkuchař Heinz Beck sestavil speciální valentýnské menu, ze kterého doporučujeme mořské plody se smaženými cuketovými květinami v šafránovém vývaru s kaviárem. Bude vám servírováno na porcelánu z 18. století, na výběr máte také 60 000 lahví z vinného sklepa. Po večeři můžete den završit procházkou městem, Exclusive Tours pro vás zajistí i privátní prohlídku Kolosea po zavírací době.

Met, Benátky

Co by to bylo za oslavy sv. Valentýna, kdyby se neodehrávaly v Benátkách? Restaurace, která je jen pár kroků od náměstí sv. Marka, svým návštěvníkům nabízí také velkolepý vstup přímo z gondoly a poté úžasný výhled na benátské laguny. Jídlo je kombinací tradičního a moderního stejně jako interiér restaurace. Obrazy ze 17. století doplňuje nábytek současných designérů a specialitou restaurace je italská kuchyně servírovaná buď v tradičním stylu, nebo v moderní podobě připomínající umělecká díla. Tip od nás: po telecích líčkách marinovaných v červeném víně s kakaem se ubytujte v Belmond Hotel Capriani s výhledem na benátskou zátoku.

L’Ambroisie, Paříž

Komisaři Michelinu o restauraci v královském paláci na náměstí des Vosges říkají: „Jestliže ambrosie byla pokrmem bohů na Olympu, pak kuchyně Bernarda a Mathiu Paculových dosahuje podobné výšky. Je to exploze chuti, pastva pro vaše smysly, perfektní provedení s vědeckým přístupem.“ Co byste řekli pečenému holoubátku na pomerančích s koriandrem? V Paříži si nezapomeňte dopřát také soukromou prohlídku Louvre s ubytováním v hotelu San Régis.

Steirereck im Stadtpark, Vídeň

Jedna z nejvyhlášenějších restaurací v Rakousku, která se pyšní dvěma michelinskými hvězdami. Šéfkuchař Heinz Reitbauer si je zasloužil za nápaditou kombinaci tradiční rakouské kuchyně s moderními postupy. Sedmichodové degustační menu nabízí marinovaného lososa, artyčoky s kukuřicí, candáta s chřestem anebo kachnu s čínským zelím. Restaurace se nachází na břehu řeky v kouzelném prostředí klidného parku uprostřed města s výhledem na řeku Vídeňku.

Alain Ducasse at the Dorchester, Londýn

V našem výběru samozřejmě nemůžeme opomenout jednoho z nejslavnějších kuchařů na světě – Alaina Ducasse. Ten za neopakovatelný zážitek ručí na několika místech, v Exclusive Tours vám doporučujeme jeho podnik v britské metropoli. Pro svou restauraci na Park Lane připravil francouzskou kuchyni obohacenou o ostrovní styl: je na vás, jestli se na porcelánu Hermés ocitne degustační menu s mořským ježkem, humrem a platejzem, nebo lanýžové menu s pochoutkou na osm způsobů.