Články ze světa gastronomie
12.2.
2015

V SaSaZu vaří s vášní

Autor:   •   Rubriky: Recenze   •   Žádné komentáře
V SaSaZu vaří s vášní

Jedním z tuzemských podniků, který se může pravidelně pochlubit michelinským oceněním Bib Gourmand, je pražská restaurace SaSaZu. Exotický název – v překladu z japonštiny znamená bambusový list – dává tušit, že nabídka bude spojena s převážně s asijskou kuchyní.

Přestože se podnik nachází v ne příliš atraktivním prostředí Holešovické tržnice, dokázal z této relativní nevýhody hodně získat. Zejména vysoký strop interiéru je výrazně dekorativní a jeho spojení s oválnými světly je velmi vkusné. S rozmanitostí chutí koresponduje i umístění a tvar stolů. Vše pak podtrhuje nespočetné vyobrazení Buddhy.

Pro restauraci je dále charakteristické, že se hosté často aktivně zapojují do přípravy jídel. Kdo si například zvolí vietnamské jarní závitky, tomu obsluha předvede práci s rolkami a dodá ingredience. Vše ostatní je už pouze na zručnosti každého návštěvníka. Tento přístup potvrzuje, že v restauraci je velmi důležitá komunikace. Vyplatí se proto nechat se vést personálem, který spolehlivě doporučí průřez orientální kuchyní tak, aby měl host možnost ochutnat všechny styly vaření – tedy jídla připravovaná v peci, na grilu, smažená i syrová.

Interiér restaurace SaSaZu

Interiér restaurace SaSaZu

Jednou z mnoha zásad šéfkuchaře Shahafa Shabtaye je také tendence přizpůsobit asijské speciality hostům, kteří nejsou zvyklí na ostrá jídla. Bez obav je tak možné konzumovat oblíbený thajský papája salát, jenž by byl ve své autentické podobě pro mnoho lidí nepřijatelný. Pokud by se však objevil návštěvník s požadavkem na originální verzi, jsou v restauraci samozřejmě připraveni vyhovět.

Z jídelního lístku v SaSaZu se dále doporučuje neopomenout zejména sasa křupavé rolky z tuňáka a lososa nebo čínský kachní salát s melounem a mátou. Vrcholným zážitkem je pak bombajské máslové kuře marinované v jogurtu a koření garam masala. Kdo se ale vydá při výběru vlastní cestou, nemá šanci udělat chybu. Všechna jídla totiž nejen skvostně vypadají, ale také chutnají.