Články ze světa gastronomie
21.1.
2015

Jak správně na sushi

Autor:   •   Rubriky: Historie a fakta   •   Žádné komentáře
Jak správně na sushi

Podniků zaměřených na sushi a současně oceněných michelinskou hvězdou je po světě několik desítek. Ty nejlepší jsou pochopitelně v Tokiu, další pak v Paříži nebo Londýně. Slušnou úroveň si drží ale i tuzemské podniky. Najít tedy kvalitní restauraci, respektive sushi bar není problém. Tím ale naopak může být dodržení všech pravidel, která jsou s konzumací japonské delikatesy spojená.

Za číslo jedna lze označit kontakt s hůlkami. Zcela zásadní je fakt, že nejsou určeny k ničemu jinému, než k přemisťování sushi samotného. Slabší konce se používají při vkládání do úst, ty silnější pak pro přemístění – například ze servírovací mísy na talíř. S hůlkami je proto nepřípustné jakékoliv pohrávání, vzájemné ťukání nebo dokonce jejich otírání ubrouskem. Posledně jmenovaná činnost je navíc hlubokou urážkou hostitele. Mezi chody se hůlky odkládají na odkládátko hashi oki. Za faux pas je považováno jejich ponechání na talíři. Nesmazatelným hříchem je pak překřížení hůlek. A kdo je neumí dobře ovládat, může v klidu konzumovat rukou. Sushi totiž spadá do kategorie finger food. Navíc podle některých škol je tento působ dokonce jediný správný.

Velmi důležité je také pořadí servírování jednotlivých typů sushi. Tradičně se začíná sashimi a pokračuje nigiri. Po té může následovat například temaki. Kdo ale neví, v jakém sledu se jednotlivé druhy jí, nemusí se tím příliš trápit. V každém kvalitním podniku lze využít možnosti omakase, tedy systému, kdy pořadí určuje šéfkuchař.

Sashimi sushi

Sashimi sushi

Nigiri sushi

Nigiri sushi

Temaki sushi

Temaki sushi

Samotná konzumace je pevně spojena s používáním sojové omáčky. Zde platí, že nelze přebíjet chuti a každý kus se do ní proto máčí pouze jednou čtvrtinou velikosti. Pokud je ale sushi již potaženo například teriaki nebo jiným aromatickým sosem, nepoužívá se sojová omáčka vůbec. Co se týká nápojů, pak má jako první přijít saké, po něm pivo nebo zelený čaj. Rozhodně ne žádné limonády nebo víno.

A ještě jednu důležitou věc na závěr. Sushi se nikdy neukusuje. Pokud už z jakýchkoliv důvodů není možné snít kousek najednou, je nezbytné ho podržet v hůlkách nebo rukou a nevracet na talíř.