Články ze světa gastronomie
10.12.
2014

Restaurace pro advokáty: nezbytné jsou diskrétnost a dobrá kuchyně

Autor:   •   Rubriky: Recenze   •   Žádné komentáře
Restaurace Grand Cru

Přestože je v České republice více než 30 tisíc restaurací, nijak nepřekvapí, že komplexnější kvalitu nabízí jen zlomek z nich. Ne každý podnik je proto vhodný k formálnímu pracovnímu jednání. Pro ty, jejichž posláním je advokacie, je navíc nezbytná podmínka diskrétnosti. A to už výběr řádně zužuje. Pouze místo, které umožňuje vést setkání s klientem tak, aby nebyl hovor slyšitelný u vedlejšího stolu, se totiž může dostat do hledáčku lidí ze světa paragrafů.

Možná překvapivě ve výčtu tipů v hlavním městě Praze nehrají prim podniky, které získaly michelinská ocenění. Naopak mnozí lidé s právním vzděláním i jejich klienti preferují méně luxusní restaurace, které ale současně garantují gastronomickou kvalitu.

Jednou z nich je restaurant Grand Cru. Na první pohled poměrně nenápadný podnik v Lodecké ulici se může pyšnit nejen skvělou kuchyní pod taktovkou Jana Punčocháře, ale také bohatou nabídkou špičkových vín, které vybírá nejlepší český someliér Jakub Přibyl. Kromě kohouta na víně po burgundsku zde pak stojí za zmínku domácí paštiky a klobásky nebo sýry uzené ve vlastní udírně.

Dobré reference provází i restauraci La Finestra v Platnéřské ulici. Kromě skvělé kuchyně, která používá biomaso z Itálie, Španělska nebo Spojených států, se hostům nabízí možnost sledovat šéfkuchaře přímo při přípravě jídel.

Dalším oblíbeným místem je také Kogo v Havelské ulici, případně jeho pobočka ve Slovanském domě. Hlavní devizou podniku je kvalitní italská kuchyně postavená na vysoce kvalitních čerstvých surovinách.

V případě časové tísně může být dobrou volbou Sushi Point v Paláci Myslbek. Koho naopak láká netradiční prostředí, neměl by přehlédnout restauraci Siddharta Café v hotelu Buddha-Bar v Jakubské ulici. Popartová výzdoba zde láká na evropskou kuchyni s nádechem Středního východu.

Poněkud komplikovaná situace může nastat pouze v případě, pokud by se advokát i klient shodli na asijské kuchyni. Přestože Praha rozhodně nemá nedostatek těchto podniků, drtivá většina z nich nevyhovuje požadavku na formální setkání.