Články ze světa gastronomie
5.11.
2014

Jezte jako miliardáři!

Autor:   •   Rubriky: Historie a fakta   •   Žádné komentáře
Restaurace AvantGarde Praha

Jídlo a pití patří mezi základní lidské potřeby. U většiny populace se její naplňování nijak neliší. Co ale lidé, jejichž majetek dosahuje řádů miliard? Možná překvapivě nenavštěvují pouze ty nejdražší podniky. Dokládá to Petr Kellner, který je dlouhodobě na prvním místě žebříčku nejbohatších Čechů. Majitel finanční skupiny PPF se sice velmi důsledně vyhýbá jakékoliv publicitě a setkat se s ním je prakticky nemožné. Přesto jednu z mála možností nabízí restaurace AvantGarde, kterou Kellner vlastní. Pochutnat si sem chodí například na asijské kuchyni, jež patří mezi jeho nejoblíbenější.

Druhý z nejbohatších, Andrej Babiš, také velmi rád navštěvuje vlastní podniky. Jedním z nich je restaurace Paloma, která se nachází na francouzské riviéře v letovisku Mougins. Další, mnohem snazší, příležitost zastihnout současného ministra financí pak nabízí Průhonice. Ve svém bydlišti Babiš přestavěl bývalou sokolovnu na relaxační centrum a dobře najíst se zde lze v cenách několika set korun.

Bohaté Čechy přitahují pochopitelně také podniky, které byly oceněny gastronomickým průvodcem Michelin. Mezi ně patří například restaurace Alcron, kde své umění předvádí Roman Paulus. Podle jeho slov jsou movití klienti velkým přínosem. Na rozdíl od bohatých hostů z 90. let, kteří byli schopni dožadovat se při sebemenší nespokojenosti hluboké omluvy, se dnešní návštěvníci chovají velmi skromně a rádi poskytnou informace o vlastních poznatcích získaných v restauracích po celém světě.

Pozitivní zkušenosti s bohatými má například také Jan Štěrba, šéfkuchař z Piano Nobile na zámku Mcely. Vítěz letošního Maurerova výběru oceňuje především fakt, že roste počet těch, kteří jednak kvalitní restaurace vyhledávají a současně jsou ochotni akceptovat vyšší cenu špičkově připraveného menu. Trend potvrzuje i Zdeněk Polreich. Ten poznatek doplňuje o informaci, že ačkoliv je nabídka českých restaurací na vysoké úrovni, ve srovnání s vyspělými gastronomickými zeměmi se cenová hladina pohybuje na poměrně nízké úrovni.