Články ze světa gastronomie
9.7.
2014

Samurajové dobývají Francii

Autor:   •   Rubriky: Aktuality, Recenze   •   Žádné komentáře
Restaurant Kei

V dnešním světě už prakticky neexistují žádné hranice. A platí to i o gastronomii. Nepřekvapí proto, že ve Francii, zemi kulinářskému umění zaslíbené, s úspěchem působí japonští kuchaři.

Jedním z nich je čtyřiatřicetiletý Kei Kobayashi. Rodák z Nagana se s francouzskou kuchyní poprvé setkal v televizním pořadu šéfkuchaře Alaina Chapela. Další informace pak získal během svého prvního zaměstnání. A protože ho kuchyně země galského kohouta naprosto uchvátila, rozhodl se do Francie odjet.

Podle jeho názoru je francouzská kuchyně kuchyní krajů. Před otevřením vlastního podniku se proto snažil navštívit co nejvíce z nich. Pracoval tak na jihu u šéfkuchaře Gillese Goujona, který má dnes tři michelinské hvězdičky, dále pak v Provenci, v Alsasku a také v Bretani. Pak už zamířil do hlavního města, aby v Plaza Athénée působil s Alainem Ducassem a Jeanem-Françoisem Piegem. O francouzské kuchyni tak s hrdostí říká, že nejlépe umí právě ji.

Šéfkuchař Kei Kobayashi

Šéfkuchař Kei Kobayashi

Dnes má Kobayashi restaurant Kei s 16 zaměstnanci v centru Paříže. Především se ale může pochlubit michelinskou hvězdou, kterou získal v roce 2012, dvanáct měsíců po otevření podniku. Přes velkou náklonnost k francouzské kuchyni nelze v jeho menu přehlédnout japonský vliv. Jeho pokrmy tak doplňují exotické vůně a výrazná barevnost.

Už jen rychlé nahlédnutí do proslulého gastronomického průvodce potvrdí, že Kobayashi není zdaleka jediným oceněným kuchařem původem z Japonska. V celé Francii je podobných kuchařských mistrů celkem 20, když restaurace Passage 23 má díky nim hned dvě michelinské hvězdy.

Dnes tak už neplatí praxe z 80. let, kdy se Japonci po získání zkušeností vraceli do rodné země. Naopak přibývá těch, kteří si Francii vybrali za místo trvalého pobytu. Jedním z posledních šéfkuchařů, kteří si vybrali Francii, je Atsushi Tanaka. V nedávno otevřeném pařížském podniku nabízí menu vizuálně i chuťově výrazná menu a sní o tom, že i jemu michelinští inspektoři udělí ocenění.

Leave a reply