Články ze světa gastronomie
11.3.
2013

Michelinský šéfkuchař Roman Paulus předvede své umění na Mauriciu

Autor:   •   Rubriky: Události, Aktuality   •   Žádné komentáře
Michelinský šéfkuchař Roman Paulus předvede své umění na Mauriciu

Již osmý ročník kulinářského festivalu Bernarda Loiseau se uskuteční ve dnech 16. až 25. března 2013 v pětihvězdičkovém hotelu Constance Belle Mare Plage na Mauriciu. Česká republika bude mít letos zastoupení jak mezi soutěžícími, a to v podobě michelinskou hvězdou oceněného šéfkuchaře Romana Pauluse, tak v porotě, do které usedne známý český gurmán, zakladatel maurerova výběru Grand Restaurant, Pavel Maurer.

„Byl jsem potěšen, když mě společnost Exclusive Tours oslovila s možností účasti na kulinářském festivalu Bernarda Loiseau. Mezi šéfkuchaři má tento festival velkou prestiž a pro mě osobně je také příležitostí získat nové zkušenosti z lokální mauricijské kuchyně, které budu moci využít i v České republice,“ říká k účasti na festivalu Roman Paulus.

Kulinářský festival Bernarda Loiseau je prestižní gurmánskou událostí, kdy proti sobě v exotickém prostředí bojuje šestice evropských šéfkuchařů, držitelů slavných michelinských hvězd. Hostům v soutěži vypomáhá šest vybraných kuchařů hotelové sítě Constance Hotels and Resorts. Výsledné pokrmy hodnotí odborná porota složená z kuchařských profesionálů, majitelů světoznámých restaurací či odborníků na gastronomii.

V rámci soutěžního klání se soutěžící seznámí s lokálními surovinami, kořením a chutěmi na místním tržišti. Kromě hlavní soutěže šesti smíšených párů bude po celou dobu probíhat množství menších výzev, jako například soutěž v prostírání stolů, výběr nejvhodnějšího vína k danému pokrmu či příprava nejchutnějšího koktejlu.

Gastronomické klání ukončí finální vyhlášení výsledků, kde bude vítěznému týmu předán čestný titul a věnovány hodnotné ceny sponzorované partnery celé soutěže. Jako zlatý hřeb festivalu připraví evropští soutěžící exklusivní 6* galavečeři.

Leave a reply